Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lotos Paliwa - podsumowanie roku - Wojciech Weiss

JK 14:08 17 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.wikimedia.org
W programie TV Republika "Biznes Polska" gościem redaktora Adriana Stankowskiego był Wojciech Weiss. Prezes zarządu spółki Lotos Paliwa podsumował wyniki firmy za 2020 r.

– Spółka Lotos Paliwa kończy 2020 r. bardzo dobrym wynikiem finansowym. Sprzedaliśmy wszystkie wolumeny paliwowe, które zakładaliśmy sprzedać, ze średnią planowaną marżą – powiedział Wojciech Weiss.

Mimo pandemii kończący się rok był czasem rozwoju firmy. - Otworzyliśmy kilkanaście stacji paliw. Rok 2020 zakończymy z 512 stacjami paliw w sieci” – podsumował gość programu.

– Podobnie jest w kwestii sprzedaży hurtowej – kończymy rok z bardzo dobrym wynikiem – dodał.

– Oczywiście był to rok specyficzny i pewne przesunięcia musiały nastąpić – przyznał prezes Lotos Paliwa. – Ale patrzymy na to, co się wydarzyło z dużym optymizmem, bo nie ukrywam, że w marcu spodziewaliśmy się dużo gorszego rezultatu – wyjaśnił.

Wojciech Weiss opowiedział też, jak spółki radziła sobie z pandemią. – Od marca do chwili obecnej spora część naszej uwagi była skupiona na zabezpieczeniu zarówno naszych pracowników, jak i klientów przed Covid-19. Ograniczyliśmy do minimum ryzyko zakażania. Wprowadzaliśmy przesłony z plexi, rękawiczki ochronne i płyny do dezynfekcji – powiedział.

– Na początku ograniczyliśmy sprzedaż do sprzedaży przez okienko, ale dzięki wprowadzeniu rygorów sanitarnych możemy ponownie zapraszać klientów do środka – mówił.

Weiss opowiedział też o tym, jak rozwój firmy wpływa na rozwój otoczenia, w którym Lotos Paliwa podejmuje działalność. – Otworzyliśmy dwa tzw. miejsca obsługi podróżnych w okolicach Legnicy, dzięki czemu dostarczyliśmy stu miejsc pracy. Do tego dochodzą płacone przez nas podatki wspomagające lokalne samorządy – zauważył.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze