Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ME w siatkówce mężczyzn. Trzy Polskie miasta będą gospodarzami wydarzenia

AR 15:09 4 grudnia 2020
Turniej w 2021 roku będzie drugą z rzędu edycją współorganizowaną przez cztery kraje, a w stawce znajdą się 24 drużynypexels.com
Katowice, Gdańsk i Kraków to trzy z sześciu gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw Europy mężczyzn - poinformowała kontynentalna federacja (CEV). Wszystkie trzy polskie miasta są dobrze znane kibicom siatkówki, ponieważ odbywało się tam wiele imprez w tej dyscyplinie sportu.

Turniej w 2021 roku będzie drugą z rzędu edycją współorganizowaną przez cztery kraje, a w stawce znajdą się 24 drużyny. W Ostrawie rywalizować będzie jedna z grup oraz odbędą się cztery spotkania 1/8 finału i dwa ćwierćfinały. Czechy współgospodarzem ME poprzednio były w 2011 r., a Ostrawa samodzielnie gościła wszystkich uczestników 19 lat temu. Tallinn i Estonia debiutują w roli gospodarza kontynentalnego czempionatu siatkarzy. Finlandia występowała w tej roli w 1977 i 1993 roku, a Tampere było jedną z lokalizacji edycji sprzed 43 lat.

- Nie mogliśmy być bardziej zadowoleni z wyboru miast-gospodarzy przyszłorocznego EuroVolleya mężczyzn. To nowoczesne, tętniące życiem miasta – cecha w pełni zgodna z duchem innowacji i dynamizmem napędzającym nasz projekt od czasu rewolucji, którą zapoczątkowaliśmy edycją 2019. Dziękuję lokalnym i krajowym władzom za ich wsparcie i jestem pewien, że wszystkie sześć miast będą doskonałymi gospodarzami najważniejszego wydarzenia europejskiej siatkówki. Jeśli warunki na to pozwolą, mamy nadzieję, że jak najwięcej kibiców z różnych krajów będzie mogło odwiedzić te miasta, by cieszyć się naprawdę niezapomnianą siatkarską imprezą - zaznaczył cytowany w komunikacie szef CEV Aleksandar Boricić.

Z kolei prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk podziękował władzom samorządowym Krakowa, Gdańska i Katowic.

- Za niezmienną, wieloletnią przychylność dla polskiej siatkówki. Wraz z przyjaciółmi z Czech, Estonii i Finlandii uczynimy wszystko, by było to wielkie święto europejskiej siatkówki - powiedział.

Tytułu w przyszłym roku będzie bronić Serbia. Dodatkowo ME będą także kwalifikacjami do mistrzostw świata 2022 - awans wywalczą dwa zespoły.

W piątek duńska federacja poinformowała, że męska reprezentacja tego kraju nie weźmie udziału w kwalifikacjach do przyszłorocznego czempionatu z powodu pandemii Covid-19. Eliminacje, które miały się pierwotnie odbyć między sierpniem a wrześniem bieżącego roku, zostały przełożone na styczeń. 

Źródło: twitterPolskaSiatkowka/polskieradio24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze