Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michałek: Polska radzi sobie całkiem dobrze. Ale ciągle szykujemy nowe formy pomocy

DW 17:14 30 listopada 2020
Nowe formy pomocy od polskiego rządu dla przedsiębiorcówpexels.com
W programie "Po południu” o godz. 16:55 gościem redaktora Adriana Stankowskiego była wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek z partii Porozumienie.

Rozmowa zaczęła się od pytań redaktora Adriana Stankowskiego dotyczących Planu dla Pracy i Rozwoju, który został dziś zaprezentowany przez rząd. Prowadzący stwierdził, że wiele przedsiębiorstw odczuwa kryzys, nawet z tych branż, które nie są bezpośrednio dotknięcie restrykcjami, bo ludzie rzadziej poruszają się po mieście i mniej korzystają z usług.

Wiceminister Iwona Michałek skomentowała to w ten sposób, że do resortu rzeczywiście zgłaszają się przedsiębiorcy z bardzo różnych branż. Również tych, których działalność nie była ograniczana.

Przedstawicielka partii "Porozumienie" zauważyła, że dzięki wiosennej tarczy i obecnych działań rządu sytuacja w Polsce i tak jest dobra, choć oczywiście nadal muszą być szykowane nowe formy pomocy.

Jednocześnie zapowiedziała, że wkrótce pojawi się tarcza prawna, będą zmiany w prawie zamówień publicznych, Przyspieszone są prace nad cyfryzacją gospodarki, na dodatek szykowany jest pakiet na rzecz mieszkalnictwa i nowa polityka przemysłowa.

Redaktor Stankiewicz przypomniał słowa Jarosława Gowina, że Plan dla Pracy i Rozwoju to impuls rozwojowy. Ma pomóc polskiej gospodarce w okresie tuż po pandemii gdy zacznie się mocna rywalizacja między gospodarkami narodowymi.

Wiceminister powiedziała, że już są wdrażane reformy, które pełną parą będą wdrożone tuż po pandemii. 

Następnie padło pytanie o pieniądze, skąd ma pochodzić sfinansowanie tych zapowiedzi rządu skoro są problemy związane z negocjacjami ws. budżetu unijnego.

Iwona Michałek odrzekła, że liczy na to, że UE zreflektuje się w tej kwestii, bo to Polska i Węgry mają rację, a nie Bruksela. Dodała, że niektóre państwa popierają Polskę po cichu. Oznajmiła, że określenie "praworządność" jest bardzo nieprecyzyjne.

Później rozmowa dotyczyła Strajku Kobiet i agresywnych protestów.

Wiceminister stwierdziła, że liderki protestów wciągają młodych ludzi do demonstracji. Oburzona jest strajkami i formą protestów. Jako przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. policji popiera działania funkcjonariuszy policji, które wydają się jej profesjonalne i właściwe. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze