Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michalkiewicz: Bycie obrońcą Lecha Wałęsy to jest bardzo niewdzięczny kawałek chleba

EmaPob 13:57 25 listopada 2016
Stanisław Michalkiewicz, publicystaTelewizja Republika
– Są dwie możliwości, albo pan Lech Wałęsa zapomniał już sztuki pisania, albo mu zabronił oficer prowadzący i on się go słucha - stwierdził na antenie Telewizji Republika publicysta Stanisław Michalkiewicz, komentując odmówienie przez Wałęsę dostarczenia próbek pisma do IPN.

Gościem w programie "Republika na Żywo" był publicysta Stanisław Michalkiewicz. Tematem rozmowy była m.in. odmowa dostarczenia przez Wałęsę próbek pisma do IPN.

– Dlaczego miałoby to uwłaczać godności Wałęsy? - pytał Michalkiewicz. - To z jego inicjatywy o ile dobrze pamiętam, została zamówiona ekspertyza grafologów. Widzę, że Lech Wałęsa jest za, a nawet przeciw, co ma swoje plus dodatnie i ujemne - powiedział Stanisław Michalkiewicz. 

"Lecha Wałęsa nadal będzie mataczyć"

– Ta sprawa zakończy się nijak - stwierdził gość programu. - Lecha Wałęsa nadal będzie mataczyć. Jeśli ekspertyza się potwierdzi to Lech Wałęsa zażąda drugiej komisji, która potwierdzi pierwszą i tak się będzie ciągnąć - dodał. 

– Zgodnie z moją ulubiona teorią spiskową, nasze państwo jest okupowane przez bezpieczniaków, którzy na pewno nie służą Polsce - mówił Michalkiewicz. - Raczej wierzyłbym panu Sienkiewiczowi, który powiedział, ze nasze państwo istnieje pozornie. On chyba wiedział, co mówi - dodał. 

"Lech Wałęsa konsekwentnie zaprzecza"

– Wszyscy, którzy byli podejrzani o współpracę z SB negują fakt bycia Bolkiem przez Wałęsę -  powiedział publicysta. - Lech Wałęsa konsekwentnie zaprzecza. Kiedy pani Maria Kiszczakowa przekazała te dokumenty, to obrońcy Lecha Wałęsy stwierdzili, że w to nie wierzą. Ale co z tego skoro Wałęsa następnego dnia powiedział, ze podpisał ubekowi te dokumenty, ale z litości - zaznaczył Michalkiewicz.

– Nic dziwnego, ze pani Karolina Korwin Piotrowska zirytowana jego koncepcjami powiedziała, żeby się już lepiej nie odzywał - stwierdził gość programu. - Bycie obrońcą Lecha Wałęsy to jest bardzo niewdzięczny kawałek chleba - dodał. 

"Pępowina z komuną nie została przecięta"

– Ta pępowina z komuną nie została przecięta - powiedział Michalkiewicz. - Trzeba ujawnić konfidentów, bo jeśli agentura nie jest ujawniona, to nie mamy pewności, ze sędzia wydal wyrok, bo jest przekonany o winie, czy tez dostał taki rozkaz od swojego oficera prowadzącego. Lustracja została tylko zamarkowana - stwierdził Stanisław Michalkiewicz. 

"Nie można mieć pewności co do autentyczności naszego życia publicznego i politycznego"

– WSI, które w roku 90. jak to ujawnił Sławomir Cenckiewicz, miało swoją agenturę w liczbie 2,5 tys. konfiedentów - stwierdził Stanisław Michalkiewicz. - Swoją armię powiększyli około 10-krotnie i ta armia się ostała. To nie są gospodynie domowe. Ci ludzie są uplasowani w kluczowych miejscach i w strukturach życia państwa, życia społecznego. W takich miejscach, gdzie się kontroluje kluczowe segmenty gospodarki, gdzie się wydaje wyroki i gdzie się kształtuje masowe nastroje. To powoduje, ze nie można mieć pewności co do autentyczności naszego życia publicznego i politycznego - dodał publicysta.

– Moim zdaniem III RP w coraz większym stopniu przypomina zorganizowaną organizacje przestępczą - stwierdził Michalkiewicz. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze