Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michel: Pandemia ma charakter globalny. Nie będziemy bezpieczni, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni

IO 7:27 26 lutego 2021
Fot. Canva
Naszym priorytetem jest przyspieszenie produkcji i dostaw szczepionek przeciw Covid-19 oraz szczepień w Unii Europejskiej - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.
Jak podkreślił, firmy farmaceutyczne muszą dostarczać szczepionki zgodnie ze zobowiązaniami zawartymi w umowach i w tej kwestii potrzeba więcej przejrzystości.

Jak dodał, podróże, które nie są niezbędne, mogą nadal podlegać w UE ograniczeniom, ale restrykcje powinny być proporcjonalne.

Tematem rozmów była też solidarność w zakresie szczepionek i szczepień.

- Pandemia ma charakter globalny. Nie będziemy bezpieczni, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni. Dlatego potwierdziliśmy naszą solidarność z krajami trzecimi - poprzez COVAX i dzielenie się szczepionkami z naszym sąsiedztwem i nie tylko - wskazał.

Szef Rady przypomniał, że w środę 600 000 dawek szczepionek w ramach mechanizmu COVAX zostało wysłanych do Ghany.

Dyskusja dotyczyła też wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej i zwiększenia ich odporności. Michel powiedział, że zaproponował podpisanie międzynarodowego traktatu w sprawie pandemii.

Przywódcy przyjęli też wspólne oświadczenie. Zawiera ono apel o utrzymanie rygorystycznych restrykcji przeciwepidemicznych, przyspieszenie dostaw szczepionek przeciw Covid-19 i ograniczenie podróży, które nie są niezbędne. 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze