Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Mieliście w nosie osoby pokrzywdzone, w głębokim poważaniu". Politycy opozycji na długo zapamiętają słowa ministra Ziobry

am 18:41 16 maja 2019
sejm.gov.pl
– Daliście prezent pedofilom skracając o pięć lat okres przedawnienia. (…) Za każdym razem odmawialiście poparcia zmian uderzających w pedofilów, które przedkładaliśmy i można to sprawdzić – powiedział podczas dzisiejszego przemówienia w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do opozycji.

– Zawsze wasze czyny były przeciw. To służyło pedofilom. Byliście partią, obozem – można powiedzieć – wspierającym pedofilów. Mieliście w nosie osoby pokrzywdzone, w głębokim poważaniu – mówił podczas drugiego czytania nowelizacji Kodeksu karnego.

Minister zarzucił opozycji, że "w rzeczywistości nie interesuje ich los dzieci, że to jedynie poza przybrana na czas wyborów".

 

– Chcecie wykorzystać te bulwersujące, straszne, godne potępienia wydarzenia, które miały miejsce też na łonie Kościoła katolickiego, które nie spotykały się z odpowiednią reakcją, mówię to jako katolik i człowiek, który jest osobą wierzącą. Wykorzystujecie te fakty, by walczyć z całym Kościołem katolickim, by przenieść te niezwykle haniebne zdarzenia, które wymagają najsurowszych reakcji, na wszystkich księży i na cały Kościół. To jest wasz cel – mówił minister sprawiedliwości.

 

Przypomniał też "potężny oręż" z 2007 roku do walki z pedofilami. Wówczas dzisiejsza opozycja odrzuciła go, "zamiast działać ponad podziałami politycznymi". Odniósł się tutaj do przypadku księdza, którego wątek znalazł się w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Ten, po odbyciu kary, wyszedł na wolność i wrócił do zakazanych czynów. Gdyby wprowadzić rozwiązania, które proponowałem w 2007 roku przez długie lata siedziałby w więzieniu – mówił.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rządowy projekt ws. pedofilii jest już w Sejmie

 

 

Źródło: sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze