Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mińsk: nocne polowanie na dziennikarzy

A.N. 7:59 12 sierpnia 2020
PAP/EPA
Funkcjonariusze OMON-u pobili we wtorek wieczorem ekipę BBC oraz portalu Onliner. Zatrzymano wielu dziennikarzy, niszcząc ich sprzęt oraz odbierając karty z nagraniami i zdjęciami. Protesty we wtorek miały jednak mniejszą skalę niż w poprzednich dniach.
– Jesteśmy w szpitalu na oględzinach – powiedział PAP fotoreporter portalu Onliner Wład Barysewicz. –Zatrzymali nas, zniszczyli kamerę, pobili i wypuścili – dodaje. Jak mówi, funkcjonariusze byli brutalni i uderzali jego głową o ścianę.

W Mińsku pobito podczas wtorkowych protestów także ekipę BBC – poinformowała stacja w komunikacie. Dziennikarze byli akredytowani.

Przy metrze Puszkińska funkcjonariusze pobili operatora portalu TUT.by, zniszczyli kamerę i zabrali kartę pamięci. Karty pamięci ze zdjęciami skonfiskowano także u fotoreporterów TUT.by, agencji AP i Naszej Niwy.

Do zatrzymań zaszło także w Brześciu, gdzie brutalnie zatrzymano człowieka TUT.by oraz w Grodnie (tam zatrzymano m.in. reportera Hrodna.life).

"Próbowali walić pałką w kamerę, ale wykręciłem się i dostałem po plecach" – powiedział PAP Władzimir Kostin, pracujący dla agencji Reuters.

Wtorek był trzecim dniem protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich, ale po brutalnym rozpędzaniu akcji w niedzielę i poniedziałek, ludzi było zdecydowanie mniej.

Do starć z milicją doszło na prospekcie Rokosowskiego, przy metrze Uruczje i właśnie przy metrze Puszkińska oraz w dzielnicy Kamienna Gorka.

O tym co dzieje się w Mińsku na bieżąco informuje Telewizja Biełsat. Dyrektorka stacji, Agnieszka Romaszewska napisała na Twitterze o pobiciu dwóch współpracowników Biełsatu:

 

 

Źródło: PAP/Twitter/Biełsat

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze