Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Moskwę trzeba zatrzymać póki jest na to czas”

PR 8:23 28 listopada 2018
Telewizja Republika
Gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika był poseł partii Porozumienie, Zbigniew Gryglas, który skomentował agresywne działania Rosji. - Dziś Rosja chroni Most Kerczeński, który wybudowała, zaraz może zachowywać się podobnie jeśli chodzi o NS2 i zagrażać nie tylko krajom bałtyckim ale i Niemcom – stwierdził Gryglas.

Prowadzący rozmowę red. Wierzejski pytał gościa o to, co dla Polski wynika z konfliktu między Rosją i Ukrainą. Poinformował także posła, że Rosjanie wysłali smsy z polskich obywateli na wschodzie kraju, które podpisane były jako RCB. Redaktor zastanawiał się skąd mogli mieć numery telefonów oraz wskazał na to, że był to element ataku na państwo polskie i jego system bezpieczeństwa.

- Pytanie czy jest to cyberatak. Wielokrotnie słyszałem, że jesteśmy dobrze przygotowani na takie wydarzenie. To pokazuje,że chyba nie do końca. Służby rosyjskie miały łatwość by instalować swoich funkcjonariuszy – wskazał poseł.

- To może podważać zaufanie do państwa. Dobrze, żeby służby reagowały. Trzeba to potraktować poważnie. Tak wygląda konflikt na morzu Azowskim. Rosja testuje do jakiego punktu może się posunąć. Rosja dąży do tego by morze Azowskie stało się jej wewnętrznym morzem, nie patrząc na to, że tam są ukraińskie porty – dodał Zbigniew Gryglas.

Poseł komentując sprawę agresji sił rosyjskich skierowanych na ukraińskie zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo zagrożenia dla innych krajów – nawet Niemiec.

- Cel Rosjan był jasny. To próba zajęcia tego morza, zajęcia kontroli. Nie wpuszczanie tam statków ukraińskich jest wbrew prawu. Wg tych informacji którymi dysponujemy, te statki znajdowały się na wodach międzynarodowych bądź ukraińskich. Dla nas płynie wniosek - może przede wszystkim dla niemiec. Dziś Rosja chroni most kerczeński który wybudowała, zaraz może zachowywać się podobnie jeśli chodzi o NS2 i zagrażać nie tylko krajom bałtyckim ale i Niemcom- wskazał.

Poseł przekazał w trakcie rozmowy jakie widzi rozwiązanie dla zagrożenia, jakie niesie NS2.

- Jedynym państwem mocarstwem, które jest w stanie zablokować NS2 są USA. Mają w rękach instrument sankcji gospodarczych. GdybyTrump się zdecydował na użycie tej ciężkiej broni był by efekt. Podobnie jest z konfliktem na morzu azowskim. Przypomnę, że najlepszą bronią, która działa, odstrasza zapędy imperialne Rosji jest presja militarna i ekonomiczna. Taką bronią posługiwał się Reagan. Doprowadził do tego, że imperium zła jak Związek Sowiecki przestało zagrażać. W samych USA ostatnio mniej rozważa się kwestie światowe, stąd może wzmożona aktywność rosyjska, testowanie co mogą zrobić. Moskwę trzeba zatrzymać póki jest na to czas – stwierdził.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze