Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie żyje bp Józef Zawitkowski

JJ 15:45 29 października 2020
Ks. Józef Zawitkowski, od 2013 r. biskup senior pomocniczy diecezji łowickiejFot. PAP/Andrzej Rybczyński
– W wieku 81 lat zmarł w czwartek biskup Józef Zawitkowski - biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej - poinformowało PAP biuro prasowe Episkopatu Polski.

Kuria diecezji łowickiej w komunikacie z 16 października informowała, że duchowny trafił do szpitala. Poprosiła wówczas kapłanów i osoby życia konsekrowanego o modlitwę w jego intencji.

 – Prośmy Boga o zdrowie dla Księdza Biskupa w naszych parafiach i indywidulanych modlitwach - czytamy w komunikacie, pod którym podpisał się wikariusz generalny biskup pomocniczy Wojciech Osial.

Termin uroczystości pogrzebowych poznamy wkrótce

W czwartek 29 października biuro prasowe Episkopatu Polski poinformowało o śmierci hierarchy. – W dniu dzisiejszym, w wieku 81 lat odszedł do Pana bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej - czytamy w komunikacie. Dodano, że "termin uroczystości pogrzebowych zostanie wkrótce podany do wiadomości".

Biogram bp. Zawitkowskiego

Biskup Józef Zawitkowski miał 81 lat. Święcenia biskupie przyjął 9 czerwca 1990 r. w katedrze w Łowiczu. Po podziale administracyjnym Kościoła w Polsce 25 marca 1992 r. został on mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej diecezji łowickiej. W Konferencji Episkopatu Polski w latach 90. był członkiem Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego, w ramach której pełnił funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej. 9 grudnia 2013 r. przeszedł na emeryturę zostając biskupem seniorem.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze