Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy kupią szczepionkę Sputnik V. Wkrótce negocjacje

mm 7:10 8 kwietnia 2021
Niemcy chcą najpierw ustalić, jakie ilości Rosja może dostarczyć i kiedyFot. Pixabay/ArtTower
Niemcy wkrótce rozpoczną dwustronne negocjacje z Rosją w sprawie zakupu szczepionki Sputnik V COVID-19 – poinformowało źródło Reutersa, dodając, że jakiekolwiek ostateczne porozumienie zależy od dostarczenia przez Rosję kluczowych danych Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Komisja Europejska poinformowała ministrów zdrowia państw członkowskich UE, że Bruksela nie planuje rozpoczęcia rozmów z Rosją w sprawie umowy przedwstępnej na zakup Sputnika V, tak jak to zrobiła z innymi dostawcami szczepionek – przekazało Reutersowi źródło z UE.

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn zapowiedział, że Niemcy rozpoczną wstępne negocjacje z Rosją w sprawie dwustronnego porozumienia w sprawie zapewnienia dostaw szczepionki – dodało źródło.

We wstępnych rozmowach Niemcy chcą najpierw ustalić, jakie ilości Rosja może dostarczyć i kiedy. Niemcy kupią rosyjską szczepionkę dopiero wtedy, gdy zostanie ona zatwierdzona przez EMA i dlatego najważniejsze jest, aby Rosja dostarczyła niezbędne dane.

Bawaria uber alles

Niemiecki kraj związkowy Bawaria zapowiedział, że podpisze umowę przedwstępną z producentem rosyjskiej szczepionki Sputnik V – oświadczył premier regionu Markus Soeder po spotkaniu swojego gabinetu. Preparat ma być wytwarzany w bawarskim Illertissen.

Jeśli szczepionka zostanie zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków, Bawaria otrzyma ją natychmiast – dodał Soeder.

– Jeśli Sputnik zostanie zatwierdzony w Europie, (...) Bawaria otrzyma dodatkowe dawki szczepionki za pośrednictwem tej firmy, myślę, że będzie to 2,5 miliona dawek, prawdopodobnie w lipcu, w celu zwiększenia dodatkowych możliwości szczepień w Bawarii – powiedział szef regionalnego rządu.

Rosyjska szczepionka jest testowana przez Europejską Agencję Leków. Zakład w Illertissen miałby po zatwierdzeniu produkować szczepionkę na zlecenie twórców Sputnika.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze