Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy. Zaszczepieni będą częściowo zwolnieni z obostrzeń

jm 17:55 4 kwietnia 2021
Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło ponad 10 mln NiemcówFot. Pexels/cottonbro
Federalny minister zdrowia Niemiec Jens Spahn poinformował, że osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 niedługo będą mogły wrócić do normalnego życia. Jens Spahn dodał, że takich osób nie obowiązywałyby pewne ograniczenia związane z lockdownem.

Według Spahna, w pełni zaszczepieni, po dwóch tygodniach od ostatniej dawki, mogliby niedługo podróżować, robić zakupy czy korzystać z różnych innych usług bez przestrzegania niektórych środków bezpieczeństwa, takich jak np. konieczność przedstawiania wyniku szybkiego testu na obecność koronawirusa.

- Każdy, kto został w pełni zaszczepiony może być w przyszłości traktowany jak osoba, która uzyskała negatywny wynik badania - powiedział gazecie „Bild am Sonntag" federalny minister zdrowia Niemiec Jens Spahn.

- Osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19 mogą wkrótce wrócić do normalnego życia - wyjaśnił Spahn.

Dodał, że warunkiem takiego scenariusza jest przezwyciężenie trzeciej fali epidemii i zniesienie niektórych restrykcji, np. otworzenie zakładów usługowych w oparciu o szybkie testowanie klientów.

Według Spahna, co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło już ponad 10 mln Niemców, czyli ponad 12 proc. populacji tego kraju.

Berliński Instytut im. Roberta Kocha uznaje, że istnieje większe ryzyko zakażenia się wirusem od osoby, która nie ma żadnych objawów Covid-19 i negatywnie przeszła szybki test antygenowy, niż od osoby, która 15 dni wcześniej przyjęła drugą dawkę szczepionki przeciwko tej chorobie. Dlatego Instytut nie rekomenduje już posyłania na kwarantannę w pełni zaszczepionych osób.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze