Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Niepowetowana strata dla całej społeczności”. Kondolencje prezydenta Dudy dla rodziny królewskiej

ar 15:48 9 kwietnia 2021
Prezydent skierował w piątek depeszę kondolencyjną do Jej Królewskiej Mości Elżbiety IIFot. PAP/Leszek Szymański
Książę Edynburga był jednym z symboli brytyjskiej Korony, której wiernie służył przez tak wiele lat; z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Księcia Filipa - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Prezydent skierował w piątek depeszę kondolencyjna do Jej Królewskiej Mości Elżbiety II Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z powodu śmierci Księcia Filipa.

- Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Księcia Filipa. W imieniu własnym i Narodu Polskiego składam na ręce Waszej Królewskiej Mości najszczersze wyrazy smutku i ubolewania - napisał Andrzej Duda.

- Książę Edynburga był jednym z symboli brytyjskiej Korony, której wiernie służył przez tak wiele lat. Był silnym wsparciem dla Waszej Królewskiej Mości i wszystkich obywateli Zjednoczonego Królestwa, zarówno w życiu osobistym, jak i w służbie państwowej - oświadczył prezydent. 

Polski przywódca zaznaczył, że "w Polsce do dziś z sentymentem wspominamy wizytę królowej Elżbiety oraz Księcia Filipa w Warszawie w 1996 roku.

- Śmierć Księcia Edynburga to niepowetowana strata dla Zjednoczonego Królestwa, Wspólnoty Narodów oraz całej społeczności międzynarodowej. Cześć Jego pamięci! - napisał prezydent Duda.

99-książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze, do którego powrócił 16 marca po miesięcznym pobycie w dwóch londyńskich szpitalach.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze