Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

No i koniec przyjemności z jej picia! "Kawa powoduje raka" - taki napis musi pojawić się na ...

sm 11:08 5 kwietnia 2018
Przyjemność picia kawy mieszkańcom Kalifornii zepsuł sędzia stanowy Elihu Berle z Los Angeles, który orzekł, że wszyscy dystrybutorzy i sprzedawcy kawy będą musieli ostrzegać przed zagrożeniem, jakie wiąże się z picia kawy.

Czy rzeczywiście kawa powoduje raka? Okazuje się, że nie ma wystarczających dowodów na to, ale problem jest inny - nie wykazano również, że napój raka nie powoduje. A są organizacje, które sugerują, że w procesie palenia kawy powstają niebezpieczne dla zdrowia substancje. Chodzi przede wszystkim o akrylamid.

 

Cała sprawa w Kalifornii zaczęła się od Rady ds. Badań nad Substancjami Toksycznymi (CERT). Już w 2010 roku pozwała ona firmy kawowe, w tym Starbucksa, ale też Kraft Foods czy Dunkin' Donuts za to, że nie ostrzegają klientów przed akrylamidem. To substancja rakotwórcza.

 

Ostatecznie sędzia uznał racje organizacji CERT i firmy kawowe będą musiały umieszczać na kubkach czy opakowaniach odpowiednie ostrzeżenia. Firmy do 10 kwietnia mają się ustosunkować do wyroku i oczywiście mogą wnieść apelację.

 

Źródło: msn.com

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze