Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Od dziś niższy VAT. Sprawdź, za które produkty zapłacimy mniej

M.N. 12:24 2 lipca 2020
fot. ilustracyjne / pixabay.com
1 lipca weszła w życie tzw. nowa matryca VAT. Oznacza to, że od dzisiaj produkty, które kupujemy w sklepie, objęte są uaktualnionymi stawkami podatku od towarów i usług. Za niektóre zakupy zapłacimy więc mniej!

1 lipca spada stawka VAT na żywność dla niemowląt i małych dzieci, jak również smoczki, foteliki i pieluszki artykuły higieniczne, owoce cytrusowe i tropikalne oraz niektóre wyroby piekarskie i cukiernicze, niektóre orzechy, np. migdały i pistacje (we wszystkich przypadkach spadek z 8 proc. do 5 proc.).

Możemy oczekiwać spadku cen przypraw przetworzonych (np. pieprzu i tymianku), bo VAT spadnie z 23 proc. do 8 proc. Taki sam spadek dotyczyć będzie musztardy.

Z kolei również od 1 lipca wyższą stawkę VAT otrzymają m.in. lód używany do celów spożywczych i celów chłodniczych, drewno opałowe, część czasopism specjalistycznych czy nieprzetworzone przyprawy (np. kurkuma, kmin, szafran). W ten sam sposób potraktowane zostaną owoce morza. Wzrost ceny homarów czy ostryg zobaczymy nie tylko w sklepach, lecz również w restauracjach.

 

Źródło: money.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze