Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pakistan: sąd uznał małżeństwo uprowadzonej chrześcijańskiej dziewczynki

DZ 16:10 29 października 2020
Arzoo Raja.Twitter PKWP (@PomocKosciolowi)
Pakistański sąd uznał małżeństwo uprowadzonej 13-letniej chrześcijańskiej dziewczynki z muzułmaninem. Matka przed sądem płakała za swoją córką z otwartymi rękoma, błagając o zmianę werdyktu. Kościół stanowczo potępił decyzje sądu i wzywa do dalszych protestów w sprawie małej Arzoo Raja.

„Arzoo, wróć do swojej mamy. On cię zabije” – to słowa zapłakanej matki dziewczynki błagającej sędziów o ratunek dla swojego dziecka. Po orzeczeniu werdyktu kobieta zemdlała. - To prawo jest ślepe. Ten narkoman na pewno ją sprzeda - powiedział ojciec Arzoo.
Dziewczynka została porwana podczas zabawy przed swym domem 13 października br. Dwa dni później policja wezwała rodzinę na posterunek, gdzie zostały im wręczone dokumenty małżeńskie, w których zostało stwierdzone, że dziewczyna ma 18 lat i dobrowolnie przeszła na islam po ślubie z 44-letnim Ali Azharem. Jednak według dokumentów kościelnych Arzoo ma zaledwie 13 lat.

Pomimo wyraźnych protestów środowisk kościelnych, sąd zatwierdził małżeństwo nieletniej katoliczki z jej muzułmańskim porywaczem. Spotykając się później z matką w sądzie, Arzoo Raja wyznała, że jej prześladowca recytował Szahadę, islamskie wyznanie wiary podczas ogłoszenia wyroku. Po rozprawie dziewczynka została przewieziona pod nadzorem policji do domu prześladowcy.
Kardynał Joseph Coutts z Karaczi wezwał chrześcijan do organizowania protestów w obronie młodej Arzoo. Dominikanin o. Sabir Michael powiedział: - rodzice Arzoo całowali nawet stopy policjantów, prosząc o możliwość spotkania się z córką. Nigdy nie byliśmy świadkami tak wielkiej bezradności. Moje serce zostało dziś złamane.

Dzięki nagraniu protesty w obronie 13-letniej Arzoo Raja nasiliły się. Samson Salamat, przewodniczący Chrześcijańskiego Ruchu Tolerancji potępił wyrok sądu: „Czy sędzia, oficer wojskowy lub pakistański polityk mógłby tolerować przekazanie swojej nieletniej córki mężczyźnie w średnim wieku? Jaka jest przyszłość chrześcijańskich dziewczynek należących do mniejszości w Pakistanie? Nasze sądy sprzyjają silniejszym”.

Nie są to przypadki odosobnione. W październiku zeszłego roku Huma Younus, uczennica szkoły podstawowej, została uprowadzona ze swojego domu w Karaczi przez muzułmańskiego mężczyznę Abdula Jabbara i jego dwóch wspólników. W kwietniu 14-letnia porwano Mairę Shahbaz i zmuszono do poślubienia muzułmańskiego mieszkańca dzielnicy Faisalabad w Pendżabie.

Pastor Ghazala Shafique, zamieszczając we łzach nagranie z sądu, powiedział: - Opuszczę Pakistan i zamieszkam w kraju, gdzie nasze córki i rodziny są bezpieczne, a władze mówią prawdę.

Źródło: https://www.vaticannews.va/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze