Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pałac Saski zostanie odbudowany? Jutro ma to ogłosić prezydent Duda

AS 12:20 10 listopada 2018
wikimedia
- Jutro prezydent Andrzej Duda ogłosi, że Pałac Saski musi zostać odbudowany jako pomnik 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - powiedział w Radiowej Jedynce Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta.

Wojciech Kolarski podkreślał, że Pałac Saski ma być z jednej strony symbolem budowanego państwa, natomiast  z drugiej strony obiektem służącym państwu polskiego oraz Polakom. Dodał, że Pałac stanie w miejscu "świętym dla Polaków"

Pałac Saski znajdował się na obecnym Placu Piłsudskiego i był częścią koncepcji urbanistycznej zwanej Osią Saską. Został wysadzony w powietrze przez Niemców w grudniu 1944 roku, dwa miesiące po upadku Powstania Warszawskiego. 

– - Jutro w setną rocznice odzyskania niepodległości - czeka nas w Polsce wiele wydarzeń. Ulicami Warszawy przejdzie wielki, wspólnotowy, patriotyczny, biało-czerwony marsz -  dodawał minister w Radiowej Jedynce. 

– 11 listopada to jest taki dzień, w którym trzeba szukać porozumienia i zadbać o to, aby święto było obchodzone w sposób godny i radosny - stwierdził. 

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze