Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież Franciszek z flagą LGBT? Działacz KO udostępnił w sieci fotomontaż

JJ 15:59 31 lipca 2020
Wikimedia Commons
Warszawski działacz Platformy Obywatelskiej Edwin Leśniak udostępnił w mediach społecznościowych fotomontaż z papieżem Franciszkiem trzymającym „tęczową flagę” ruchu LGBT.

Wydaje się, że to reakcja na głosy krytyki pod adresem aktywistów LGBT, którzy sprofanowali wczoraj figurę Chrystusa przed stołeczną Bazyliką św. Krzyża. Przedstawiciele środowisk lewicowych i homoseksualnych umieścili tęczowe flagi na najważniejszych pomnikach w Warszawie, także na figurze Chrystusa.

Nie jest to pierwsza tego typu prowokacja. Wcześniej kolportowano m.in. przeróbki obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli, na paradach równości parodiowano mszę świętą. Do tego drugiego zdarzenia doszło w Warszawie, z kolei w Gdańsku miał miejsce incydent z tęczową waginą, również noszący znamiona profanacji i obrazy uczuć religijnych.

Za każdym razem tego typu wydarzenia wywołują falę dyskusji. Tak było również po „przyozdobieniu” tęczową flagą figury Chrystusa oraz warszawskich pomników. Obrońcy ruchu LGBT przekonują, że to i tak łagodna reakcja na nienawiść i agresję, której mają doświadczać z powodu swojej orientacji seksualnej. Inni zwolennicy tego typu działań przekonują, że protest przeciwko obecnej sytuacji osób LGBT musi być prowokacyjny. Przeciwnicy umieszczenia tęczowej flagi na pomnikach uważają, że doszło do profanacji i że tego typu działania raczej zniechęcą społeczeństwo do ruchu LGBT niż przekonają.

Okazuje się, że tego typu prowokacje mają miejsce również w sieci, gdzie pojawiła się przeróbka zdjęcia papieża Franciszka. Na oryginalnej fotografii Ojciec Święty trzyma flagę Argentyny. Na fotomontażu widać natychmiast Franciszka trzymającego symbol ruchu LGBT.

Przeróbkę zamieścił w mediach społecznościowych działacz PO i stołeczny urzędnik Edwin Leśniak.

 

– Wczoraj radni PO odrzucili apel PiS o potępienie ostatnich aktów wandalizmu. Dziś miejski urzędnik Trzaskowskiego i działacz PO z Woli publikuje ohydne fejkowe zdjęcia z Papieżem. To tak ma wyglądać Warszawa dla wszystkich? - skomentował radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Binkowski. 

 

Papież Franciszek ma opinię "postępowego", sprzyjającego ruchowi LGBT. Środowiska lewicowo-liberalne pokochały Ojca Świętego za wyrwane z kontekstu słowa, podczas gdy Franciszek otwarcie sprzeciwia się temu, co św. Jan Paweł II nazywał "cywilizacją śmierci", a w kwestii homoseksualizmu stanowisko papieża wynika wprost z Katechizmu Kościoła Katolickiego - potępienie grzechu, a nie człowieka. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze