Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwsza fala migrantów szturmuje granicę USA

AS 7:52 15 listopada 2018
army.mil
Migracje Pierwsza fala licząca ok. 400 imigrantów przybyła we wtorek do graniczącego ze Stanami Zjednoczonymi miasta Tijuana. To część większej grupy liczącej ok. 5 tys. osób, które w tej chwili przebywają w zachodniej części Meksyku.

We wtorek kilkuset imigrantów dotarło autobusami z meksykańskiego stanu Guadalajara do oddalonego o ponad 2000 km miasta Tijuana graniczącego ze Stanami Zjednoczonymi. Część z nielegalnych imigrantów próbowała w środę sforsować płot na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Sekretarz obrony USA Jim Mattis udał się w środę na obszar przygraniczny, gdzie spotkał się z częścią spośród 7 tys. żołnierzy zabezpieczających granicę amerykańsko-meksykańską. Wojskowi wspierają w tych wysiłkach służby z Urzędu Celnego i Ochrony Granic (US Customs and Border Protection – CBP). Ta agencja federalna postanowiła w celu ochrony granic zamknąć m.in. część pasów drogowych w miejscowościach San Ysidro oraz Otay Mesa w hrabstwie San Diego wiodących do Tijuany. Działania te umożliwią wojskowym zainstalowanie w tych miejscach barykad oraz drutów kolczastych 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze