Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Płużański: Wałęsa ma dużo za uszami. Szachowano go tym, że był TW Bolkiem. Wstyd, że mieliśmy takiego prezydenta

pmb 18:11 19 grudnia 2018
Fot. Telewizja Republika
– To są dokumenty z archiwum Kiszczaka, które były często sygnowane jego ręką. Nie ma podstaw, by je podważać. To wszystko rzuca bardzo złe światło na Lecha Wałęsę. Wstyd, że mieliśmy takiego prezydenta Rzeczpospolitej – powiedział Tadeusz Płużański (publicysta, TVP Historia), który był gościem red. Marcina Bąka w Telewizji Republika.

W grudniu 2004 roku generałowie Czesław Kiszczak i Florian Siwicki udzielili listownej reprymendy Lechowi Wałęsie po jego wypowiedzi w telewizji. Były prezydent utrzymywał publicznie, że w grudniu 1981 r. miał wiedzę, iż masakra strajkujących w kopalni "Wujek" górników była zaplanowana.

Do listu obu generałów, a także jego pierwotnej wersji przygotowanej przez Czesława Kiszczaka, jako pierwsi dotarli dziennikarze Polskiego Radia i Rzeczpospolitej – czytamy na stronie polskieradio24.pl.

– Te dokumenty nigdy nie powinny znaleźć się za oceanem. Te dokumenty to majątek państwowy. Generał był funkcjonariuszem państwowym, także jego zbrodnie obciążają państwo komunistyczne – podkreślił Płużański.

Wstyd za Wałęsę

Wałęsa ma jednak dużo za uszami. On jest wciąż w otoczeniu służb specjalnych. Szachowano go tym, że był TW Bolkiem. Oni wiedzieli w jaki sposób został przywódcą „Solidarności”. Ten kto potrafi czytać dokumenty, ten zrozumie, że Wałęsa był i jest prowadzony przez komunistów – mówił.

Kiszczak wypominał Wałęsie, że miał bardzo dobre warunki podczas internowania – stwierdził historyk.

– To są dokumenty z archiwum Kiszczaka, które były często sygnowane jego ręką. Nie ma podstaw by je podważać. To wszystko rzuca bardzo złe światło na Lecha Wałęsę. Wstyd, że mieliśmy takiego prezydenta Rzeczpospolitej

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze