Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Policja zatrzymała 7 osób w sprawie zamku w Puszczy Noteckiej

JJ 15:11 16 lipca 2020
Pixabay CC0
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali dziś 7 osób związanych z pracami inwestycyjnymi i budowlanymi w miejscowości Stobnica.

O zatrzymaniach w związku ze śledztwem prowadzonym przez poznańską Prokuraturę Okręgową poinformowała Polska Agencja Prasowa. Postępowanie dotyczy realizacji nielegalnej inwestycji, polegającej na prowadzeniu budowy obiektu mieszkalnego i gospodarczego tzw. zamku, na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka.

Kogo zatrzymano? Prokuratura przekazała, że wśród zatrzymanych są inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, funkcjonariusze Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach, a także przedstawiciele inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji.

Zatrzymanym prokuratura zarzuca m.in. przestępstwa urzędnicze: niedopełnienie obowiązków, nadużycie uprawnień, a także przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i przeciwko środowisku. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem osób podejrzanych prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze