Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pozew przeciwko OMZRiK. Żołnierze Chrystusa i Ordo Iuris walczą o dobre imię

jm 15:03 8 kwietnia 2021
Żołnierze Chrystusa domagają się przeprosin m.in. na stronie internetowej OMZRiKFot. pixabay/succo
Żołnierze Chrystusa i Ordo Iuris skarżą Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych za naruszanie dóbr osobistych poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na ich temat.

Instytut Ordo Iuris złożył pozew o ochronę dóbr osobistych w imieniu osób zrzeszonych w wspólnocie Żołnierzy Chrystusa.

Zdaniem Ordo Iuris, w mediach społecznościowych wielokrotnie pojawiały się informacje publikowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, które były zmanipulowane. Miały one dotyczyć polityków i działaczy społecznych reprezentujących poglądy konserwatywne. Wśród nich znaleźli się Żołnierze Chrystusa.

- Od wielu miesięcy do Instytutu napływają zgłoszenia, prośby o reakcję, w związku z kampanią nienawiści, której ofiarami nierzadko padają osoby całkowicie niewinne, których wypowiedzi zostały przez OMZRiK zmanipulowane albo wymyślone - podkreślił adwokat dr Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

- W związku z tym, że działania prawne, które mogą być w tej sprawie podejmowane, napotykają na wiele trudności, Instytut Ordo Iuris zdecydował się na przeciwdziałanie tej przemocy internetowej - dodał.

Według OMZRiK, Żołnierze Chrystusa są organizacją „fundamentalistyczną i faszyzującą". Oskarżono ich o akty nienawiści i przemocy wobec osób o skłonnościach homoseksualnych i Żydów. Co więcej, zestawiono ich z neonazistami.

Pomówienia dotyczyły też różańców jakimi posługują się członkowie organizacji. Zdaniem OMZRiK mają one służyć do „ranienia i zabijania przeciwnika".

Źródło: informacja prasowa

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze