Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki: Inwestujemy w każdy powiat i każdą gminę

AS 15:54 6 lipca 2020
Twitter
– Sytuacja budżetu jest bardzo dobra. Ja wiem, że nasi adwersarze polityczni chcieliby żeby była zła, bo im w głowie nie mieści się, że można jednocześnie z kryzysu wychodzić tak obroną ręką, przy dobrej sytuacji budżetowej, przy Funduszy Dróg Samorządowych i Funduszu Inwestycji Lokalnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Chełmży.

– Zdecydowaliśmy się żeby wykorzystać bardzo dobry stan finansów publicznych państwa i nie czekać jak nasi poprzednicy po poprzednim kryzysie, a on był daleko mniejszy. Nie "czekać na Godota, na świętego nigdy" i nie patrzeć jak firmy bankrutują, samorządy popadają w tarapaty. Postanowiliśmy dziać tu i teraz. Było to możliwe właśnie dlatego, że uszczelniliśmy system finansowy - powiedział premier.

– Pan Trzaskowski, który jest wiceprzewodniczącym PO, lubi mówić o samorządzie, ale zapytajcie się swoich koleżanek i kolegów, a może sami pamiętacie, jak wyglądała sytuacja z punktu widzenia subwencji samorządowych w latach 2013, 2014 i 2015, a w latach 2013-2014 w rządzie pani  Kopacz, pan Tuska był Trzaskowski. Jak wtedy wyglądała samorządowych pomoc samorządowi. Ja sobie nie przypominam takiej pomocy, a sytuacja również wtedy tego wymagała. My przeznaczamy dzisiaj dla samorządowców ponad sześć miliardów złotych - kontynuował.

– My inwestujemy w każdy powiat i każdą gminę. Otrzymują środki z budżetu państwa, nie z funduszy europejskich. Fundusz Dróg Samorządowych - 100 procent z budżetu państwa, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - 100 procent z budżetu państwa, Tarcza Antykryzysowa - także ani złotówki z Unii Europejskiej. W czasach próby, a czasach +pożaru+ państwo stanęło na wysokości zadania. Pragnę zadeklarować, chcemy współpracy z samorządami. Pan prezydent Andrzej Duda też chce współpracy, to jest jego pomysł Rządowy Program Inwestycji Lokalnych - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

– Sytuacja budżetu jest bardzo dobra. Ja wiem, że nasi adwersarze polityczni chcieliby żeby była zła, bo im w głowie nie mieści się, że można jednocześnie z kryzysu wychodzić tak obroną ręką, przy dobrej sytuacji budżetowej, przy Funduszy Dróg Samorządowych i Funduszu Inwestycji Lokalnych - dodał szef rządu. 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze