Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki z coraz większym zaufaniem społecznym. Wzrasta też poparcie dla rządu [SONDAŻ]

AN 12:16 4 września 2020
adowolenie z tego, że Mateusz Morawiecki stoi na czele rządu, wyraża 52 proc. ankietowanych (wzrost o 5 pkt. proc.).PAP/Paweł Supernak
Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że 42 proc. Polaków określa się jako zwolennicy rządu premiera Mateusza Morawieckiego. 29 proc. deklaruje się natomiast jego przeciwnikami. 52 proc. badanych jest zadowolonych, że Morawiecki stoi na czele gabinetu; 34 proc. ankietowanych odnosi się do tego z dezaprobatą.

Wyniki badania wskazują,  gabinet Mateusza Morawieckiego cieszy się poparciem  42 proc. badanych (wzrost o 2 pkt. proc. w stosunku do lipca). Jako przeciwników rządu określa siebie 29 proc. respondentów (spadek o 5 pkt. proc.). Obojętność wobec urzędującego gabinetu wyraża 24 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy).

Wzrosły także notowania samego premiera. Zadowolenie z tego, że Mateusz Morawiecki stoi na czele rządu, wyraża 52 proc. ankietowanych (wzrost o 5 pkt. proc.). Niezadowolonych z tego jest 34 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt. proc.). 14 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Szanse poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku działań rządu dostrzega 48 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt. proc.). Sceptycznie odnosi się do tego 39 proc. ankietowanych (spadek o 4 pkt. proc.). 12 proc. nie ma zdania.

Badanie wykonano w dniach od 18 -27 sierpnia, w ramach procedury mixed-mode ,na reprezentatywnej imiennej próbie 1149 pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL.

 

Źródło: PAP/CBOS

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze