Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes Kaczyński o premierze Olszewskim: Był człowiekiem o wymiarze męża stanu

AS 17:14 8 lutego 2019
Telewizja Republika
– To był człowiek, który zdawał sobie sprawę, że zmiany, które nastąpiły w 1989 roku i w kolejnych latach, są dalece niewystarczające, że to nie jest jeszcze to, co można określić jako państwo naprawdę demokratyczne i naprawdę niepodległe. Bardzo konsekwentnie walczył o to, żeby to się zmieniło. To była walka trudna. Do dzisiaj jeszcze jej do końca nie wygraliśmy, ale bardzo się w nią angażował. Był człowiekiem o wymiarze męża stanu - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na antenie TVP Info.

– Jan Olszewski to był człowiek, którego życie i to od bardzo wczesnych lat było ściśle związane z walką o wolną i niepodległą Polskę. Zdążył jeszcze być w konspiracji, mimo że był z sierpnia ’30 roku. Kiedy wojna się kończyła to nie miał nawet 15 lat. Później PSL, później pięknie przeżyta pierwsza połowa lat 50., kiedy był człowiekiem, który dawał przykład, że w tych piekielnie trudnych czasach można żyć i studiować godnie - powiedział na antenie TVP Info prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński.

– Później był KOR, Solidarność, praca przy tworzeniu Solidarności. Później aktywność w Polsce niepodległej, tworzenie obozu niepodległościowego. To był człowiek, który zdawał sobie sprawę, że zmiany, które nastąpiły w 1989 roku i w kolejnych latach, są dalece niewystarczające, że to nie jest jeszcze to, co można określić jako państwo naprawdę demokratyczne i naprawdę niepodległe. Bardzo konsekwentnie walczył o to, żeby to się zmieniło. To była walka trudna. Do dzisiaj jeszcze jej do końca nie wygraliśmy, ale bardzo się w nią angażował. Był człowiekiem o wymiarze męża stanu – podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze