Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: miarą skuteczności polityków jest poziom innowacyjności ich krajów!

M.N. 16:37 22 stycznia 2019
twitter
Miarą skuteczności polityków jest poziom innowacyjności gospodarek ich krajów - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Davos. W Polsce mamy potencjał, by tworzyć innowacje oraz otwartość, żeby z nich korzystać i w ten sposób przyczyniać się do rozwoju - podkreślił.

"W Polsce mamy do czynienia z bardzo pozytywnym sprzężeniem pomiędzy twórcami nowych technologicznych rozwiązań a konsumentami; mamy potencjał, żeby tworzyć innowacje, a także otwartość i gotowość, żeby z nich korzystać i w ten sposób przyczyniać się do dalszego rozwoju" - powiedział prezydent podczas panelu dyskusyjnego poświęconego czwartej rewolucji przemysłowej na rynkach wschodzących. Dodał, że jest to sytuacja stwarzająca unikatowe warunki do innowacji.

 

Duda zaznaczył, że polskie władze mają świadomość wyzwań oraz wymagań związanych z tzw. czwartą rewolucją przemysłową. "Wiemy, że nie ma alternatywy dla przemysłu 4.0. Kto nie przystosuje się do zmian, zostanie zmarginalizowany i po prostu wypadnie z rynku" - powiedział.

 

Jak dodał prezydent, swoje zadania w tym zakresie mają politycy tworzący prawo. Przypomniał, że podpisał dwie ustawy dotyczące innowacyjności, które mają wprowadzić systemowe rozwiązania zachęcające do podejmowania działalności innowacyjnej.

 

"W XXI wieku miarą skuteczności polityków jest poziom innowacyjności gospodarek państw, które reprezentują" - zaznaczył Duda.

 

Prezydent podkreślił, że "pragnąc uczynić polską gospodarkę silną, odporną i zaawansowaną, musimy zabiegać o wysokie środki finansowe na naukę i badania; musimy działać na rzecz polskich startupów i ekspansji polskich firm na rynkach zagranicznych".

 

"Zdając sobie sprawę z tych wyzwań, od kilku lat prowadzę program +Startupy w Pałacu+, który promuje najnowocześniejsze technologie. Skupiamy się na wsparciu młodych przedsiębiorców, inżynierów i ludzi nauki, którzy niekiedy dysponują naprawdę olśniewającymi pomysłami, ideami" - powiedział Duda. Dodał, że także dyplomacja gospodarcza jest jego priorytetem i stałym elementem prezydentury.

 

Prezydent podkreślił, że "Polska jest liderem w Europie pod względem rozwoju gospodarczego". "W minionym roku wzrost naszego PKB osiągnął 5 proc. To wspaniały wynik zarówno na skalę europejską, jak i światową. Dołączyliśmy również do grona gospodarek rozwiniętych. Mamy jednych z najlepiej wykształconych pracowników, którzy nie boją się podnosić swoich kompetencji" - mówił Duda.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze