Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Polska jest liderem wzrostu w Europie Środkowej i Wschodniej

AS 12:39 21 stycznia 2020
prezydent.pl
Od spotkania z liderami biznesu i dyskusji na temat znaczenia innowacji dla wzrostu gospodarczego. Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Davos na 50. Światowym Forum Ekonomicznym.

Andrzej Duda zaznaczył, że Polska jest liderem wzrostu w Europie Środkowej i Wschodniej. Wskazał, że w ostatnich latach średni polski roczny wzrost PKB wyniósł około 4% i jest to jeden z najwyższych wskaźników wzrostu w Europie.

– Uważamy, że inwestycje w obszarze nowych technologii są najskuteczniejszą strategią zwiększania wydajności i wspierania wzrostu gospodarczego – podkreślał Prezydent. Wspomniał także o projekcie „Startupy w Pałacu”, którego celem jest wspieranie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym także partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

Następnie Prezydent weźmie udział w spotkaniu roboczym zatytułowanym „Generowanie wzrostu w Europie Środkowej i Wschodniej” (Generating Growth for Central and Eastern Europe).

Po spotkaniu zaplanowana jest wypowiedź Andrzeja Dudy dla polskich mediów.

 

Kolejnym punktem pobytu na WEF będzie otwarcie Domu Polskiego, gdzie również zaplanowano wystąpienie Prezydenta.


– Prezydent po raz drugi będzie patronem Domu Polskiego w Davos. To prezydencka inicjatywa, która w ubiegłym roku niezwykle dobrze się udała. Prezydent chciał, aby także nasz kraj miał w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego swoje miejsce, gdzie będzie promował swoje interesy i gdzie będzie można odbywać spotkania biznesowe i polityczne – stwierdził Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.


We wtorek wieczorem Andrzej Duda weźmie udział w obiedzie wydawanym przez założyciela i prezesa WEF Klausa Schwaba dla uczestników Forum.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze