Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent ułaskawi Śpiewaka? Jest PRZEŁOM!

ajm 15:34 10 stycznia 2020
Aut. zdj. RZYMAN DOJEŻDŻA (Krzysztof Rzyman), Wikimedia Commons, CC 3.0
Jak donoszą media, prezydent RP Andrzej Duda wszczął postępowanie w sprawie ułaskawienia lewicowego działacza społecznego, Jana Śpiewaka. Kancelaria Prezydenta oczekuje obecnie na wpływ akt z prokuratury.

Śpiewak, który brał udział m.in. w protestach przeciwko reformom sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości w 2017 r., teraz jest krytyczny wobec działań polskich sądów.

Przypomnijmy, że działacz społeczny w połowie grudnia został prawomocnie uznany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za winnego zniesławienia mec. Bogumiły Górnikowskiej. Jan Śpiewak publicznie krytykował prawniczkę w związku z reprywatyzacją jednej ze stołecznych kamienic oraz działalnością z lat 2008-2011. Górnikowska była wówczas kuratorem właściciela budynku, czyli osoby, która, jak się później okazało, nie żyje od 1959 r. 

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok niższej instancji. Sąd Rejonowy w styczniu nakazał Śpiewakowi zapłatę grzywny w wysokości 5 tys. zł. oraz 10 tys. zł nawiązki na rzecz mecenas Górnikowskiej. 

W związku z niesprawiedliwym w jego odczuciu wyrokiem sądu, lewicowy aktywista złożył w Kancelarii Prezydenta wniosek o ułaskawienie. 

 

Źródło: Polskie Radio, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze