Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Protesty w Chile! Są ofiary

M.N. 19:15 20 października 2019
pixabay.com
Trzy osoby zginęły w pożarze supermarketu w stolicy Chile Santiago. Ogień pojawił się w sklepie na skutek trwających w mieście zamieszek, które wybuchły, kiedy władze ogłosiły wzrost cen biletów metra. Jak poinformowała burmistrz miasta - Karla Rubilar - dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia po zabraniu do szpitala.

W sobotę prezydent Chile Sebastian Pinera ogłosił stan wyjątkowy w stolicy. To efekt gwałtownych protestów w 6-milionowym mieście. W wyniku ogłoszenia stanu wyjątkowego wprowadzono nocną godzinę policyjną, na ulicach Santiago pojawili się żołnierze, rozmieszczono też czołgi.

 

Ze względu na zniszczenia, metro w stolicy Chile zostało zamknięte.Prezydent kraju, wprowadzając stan wyjątkowy, poinformował, że ma on na celu pociągnąć do odpowiedzialności "przestępców" odpowiedzialnych za chaos w mieście. Wycofano się jednak z decyzji o wzroście cen za bilety.

Metro w Santiago jest bardzo rozbudowane - trasa kolejki liczy ponad 140 kilometrów. Chile jest jednym z najbogatszych krajów Ameryki Południowej, ale panuje tam duże rozwarstwienie. Frustracje wynikające z wysokich kosztów życia w stolicy kraju stały się politycznym punktem zapalnym, który doprowadził do pojawienia się wezwań do przeprowadzenia reform w wielu obszarach funkcjonowania kraju, między innymi podatków, prawa pracy i systemu emerytalnego.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: Chile, protest


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze