Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Dziennikarski Poker". Müller: Zło trzeba nazywać złem i nie wolno go wybielać

DW 19:20 14 grudnia 2020
Zło trzeba nazywac złem i nie wolno go wybielaćpexels.com
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w programie "Dziennikarski poker" był Piotr Müller, rzecznik rządu. Rozmowa dotyczyła nowego unijnego budżetu, sytuacji gospodarczej w Polsce w trakcie pandemii, Narodowego Programu Szczepień oraz stanu wojennego.

Redaktor Adrian Stankowski rozpoczął program omówieniem sprawy nowego unijnego budżetu, który został obwarowany konkluzjami dotyczącymi mechanizmu warunkowości związanej z praworządnością. 

Zadał pytanie wprost czy polski rząd wrócił z tarczą czy na tarczy. 

Rzecznik rządu stwierdził, że dzięki sojuszowi Polski i Węgier udało się obwarować rezultaty szczytu unijnego konkluzjami, które chronią polską suwerenność. Podkreślił, że to najlepszy unijny budżet w historii dla Polski, a na dodatek jego postanowienia są zabezpieczone konkluzjami, które dają Polsce bezpieczeństwo. 

Prowadzący program przypomniał wypowiedź wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego o tym, że konkluzje są szablą, którą możemy chronić polską suwerenność. 

Piotr Müller zaznaczył, że rzeczywiście są w Unii Europejskiej pewne postawy, które niepokoją Polskę. Zdarzały się nieprawdziwe uchwały Parlamentu Europejskiego o rzekomo łamanych w Polsce zasadach państwa prawa. Wskazał na konkluzje ze szczytu, które mają bronić Polskę przed nadmierną ingerencją unijną.   

Gość programu zwrócił uwagę na to, że środki krajowe są również bardzo dużym wsparciem dla rozwoju Polski. Nie tylko pieniądze z Unii Europejskiej. 

Następnie rozmowa dotyczyła tego na co zostaną wydane pieniądze z unijnego budżetu w przypadku Polski.  

Rzecznik rządu powiedział, że w pierwszej kolejności na drogi, mosty, cyfryzację, sieci przesyłowe gazu i energii elektrycznej oraz transformację energetyczną.  

Później redaktor Adrian Stankowski zapytał o trwałość koalicji rządzącej Polską, bo na rezultaty szczytu i brak polskiego weta miała skarżyć się Solidarna Polska, koalicjant PiS. 

Piotr Müller skomentował to w ten sposób, że naturalne są różnice zdań w tak dużym obozie politycznym jak koalicja rządowa, ale skoro udało się wynegocjować bardzo dobre warunki dla Polski to czymś normalnym było to, że Solidarna Polska pozostanie w obozie rządowym. 

Następnie dyskutowano o sytuacji gospodarczej w Polsce w okresie pandemii. 

Gość przypomniał, że polski rząd przekazał aż 150 mld złotych na wsparcie dla gospodarki w okresie wiosennych i jesiennych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. 

Zaznaczył, że Polska jest w dobrej sytuacji ekonomicznej, choć jest za wcześnie aby ogłaszać sukces bo oczekujemy trzeciej fali pandemii na początku przyszłego roku i trzeba się do tego przygotować. 

Po chwili rozmowa dotyczyła Narodowego Programu Szczepień.

Rzecznik rządu zapewnił, że rząd przygotowuje kampanię informacyjną, która przekona Polaków do szczepień.

Prowadzący program oznajmił, że nie rozliczono stanu wojennego. Co więcej ludzie odpowiedzialni za niego dostąpili wręcz zaszczytów takich jak honorowy pochówek. 

- Zło trzeba nazywać złem i nie wolno go wybielać - odparł reprezentant polskiego rządu. 

Zapewnił, że rząd Polski poprawi znajomość historii w społeczeństwie. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze