Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Edukatorzy seksualni" z deklaracji LGBT+ Trzaskowskiego, łamaliby prawo. Rzecznik praw dziecka: nie ma możliwości wprowadzenia obowiązkowej edukacji seksualnej

PR 11:27 17 czerwca 2019
Telewizja Republika
- Nie ma możliwości wprowadzenia w polskich szkołach obowiązkowej edukacji seksualnej. Nie ma mowy o obowiązkowej seksualizacji dzieci - mówił w radiowej Jedynce Mikołaj Pawlak - rzecznik praw dziecka.

Jak przekazał Mikołaj Pawlak, wprowadzenie zewnętrznych "edukatorów seksualnych" do stołecznych szkół - zgodnie z ogłoszoną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracją LGBT+, naruszy konstytucję i prawo rodziców do wychowywania.

Rzecznik praw dziecka, napisał list w tej sprawie do rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, chcąc wspólnie przeciwdziałać łamaniu prawa. Otrzymał jednak odpowiedź negatywną.

Według RPO edukacja seksualna w polskich szkołach powinna być obowiązkowa.

- Gdy wykazałem wprost, że to, co proponuje Adam Bodnar, byłoby niezgodne z konstytucją i polskimi ustawami, zaczął się wycofywać - informuje rzecznik praw dziecka. 

Pawlak przekazał, że rodzice mają prawo odmówić zgody na uczestnictwo dziecka w tego typu zajęciach, dodał, że szkoła ma obowiązek poprosić rodziców o taką zgodę.

- Obowiązkiem rodziców jest pilnowanie tego, co dzieje się w szkole, i jakie treści są dzieciom przekazywane - zaznacza. 

 

 

Czytaj także:

Czarny weekend w Polsce

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze