Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Republika po południu". Pawłowski: Polska jest ważna dla USA

DW 17:38 14 grudnia 2020
Polska jest ważna dla USApexels.com
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w programie "Republika po południu" był Paweł Pawłowski, wiceprezes Ośrodka Analiz Cegielskiego. Ciekawa dyskusja dotycząca Stanów Zjednoczonych i Polski.

Rozmowa dotyczyła relacji polsko-amerykańskich oraz rewolucji konserwatywnej w Stanach Zjednoczonych.

Omawiana była książka "Rewolucja konserwatywna. Rzecz o ruchu, który odmienił Amerykę". Publikacja, której wydawcą w Polsce jest właśnie Ośrodek Analiz Cegielskiego.

Paweł Pawłowski podkreślał, że cieszy się, że ta książka pojawiła się na polskim rynku, ponieważ Polacy będą mogli więcej dowiedzieć się o amerykańskim nurcie konserwatywnym w polityce.

Zauważył, że autor współpracował z Heritage Foundation i innymi amerykańskimi instytucjami o profilu konserwatywnym.

Przybliżył widzom zmiany w amerykańskim ruchu konserwatywnym, który pozwolił mu odnieść sukces w USA.

Jednocześnie stwierdził, że obecne lewicowe zamieszki w Stanach Zjednoczonych tylko pozornie są inicjatywą oddolną bo tak naprawdę są wspierane i finansowane przez potężne amerykańskie firmy i grupy interesów.

Udowadniał, że Polska jest ważna dla USA w kontekście wschodniej flanki NATO czy jako wzór dla innych państw w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zaznaczył, że mimo porażki Donalda Trumpa sam trumpizm będzie nadal trwał w USA bo reprezentuje dużą część amerykańskiego społeczeństwa.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze