Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Solidarni z Białorusią" to hasło piątkowej manifestacji. Odbyła się na Krakowskim Przedmieściu

AR 20:46 4 grudnia 2020
W piątek wieczorem w Warszawie odbyła się manifestacja poparcia dla społeczeństwa białoruskiegopexels.com
W piątek wieczorem w Warszawie odbyła się manifestacja poparcia dla społeczeństwa białoruskiego. "Mińsk - Warszawa wspólna sprawa" - skandowali demonstrujący.

Po godz. 18 w piątek przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu kilkadziesiąt osób zgromadziło się w geście solidarności z narodem białoruskim.

Przy białoruskich pieśniach odtwarzanych z głośników młodzi aktywiści nawoływali do wsparcia opozycjonistów na Białorusi.

- Zostaliśmy zmuszeni do ucieczki z naszej ojczyzny przed prześladowaniami. Nam się udało. Jednak wielu naszym znajomym się nie udało. Są prześladowani. To wszystko boli podwójnie - mówił jeden z Białorusinów.

Oprócz barw białoruskich wśród demonstrantów widoczne były też tęczowe flagi z napisami "homokomando" i symbole błyskawicy kojarzone ze strajkiem kobiet. 

Demonstrację zabezpieczało co najmniej stu policjantów. Od początku policja legitymowała osoby uczestniczące w proteście. Wielokrotnie wzywała też do opuszczenia zgromadzenia. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze otoczyli protestujących kordonem.

Demonstrujący zaczęli krzyczeć: "zdejmij mundur przeproś matkę", "faszyści, policja, jedna koalicja".

- My anarchistki i anarchiści mówimy nie przemocy policji. Przemoc to nie praca. Policja to nie zawód - mówiła przez megafon jedna z uczestniczek protestu.

pexelsartempodrez5119350_670

Niektórzy z protestujących starali się zakłócić ruch drogowy na Krakowskim Przedmieściu, ale policjanci uniemożliwili im zablokowanie jezdni.

Do piątkowego protestu namawiały w mediach społecznościowych organizacje antyfaszystowskie w tym m.in.: "Koalicja Antyfaszystowska" i "Antyfaszystowska Warszawa".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze