Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zalało ludziom domy". Ewakuacja mieszkańców po ulewach w Małopolsce

PR 9:34 22 maja 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Małopolscy strażacy walczą ze skutkami ulew, które przeszły nad rejonem. Pomagają mieszkańcom zalanych posesji i zabezpieczają inne miejsca przed zalaniem. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach tarnowskim i dąbrowskim. Część mieszkańców trzeba było ewakuować.

 

W powiatach tarnowskim i dąbrowskim od wtorkowego wieczora obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia powodzią. W związku z ulewami przetaczającymi się nad Małopolską strażacy interweniowali około 350 razy. Najwięcej interwencji było w powiatach tarnowskim i dąbrowskim.

- Zalało ludziom domy. Nie jesteśmy w stanie tych domów zabezpieczyć. Będziemy prowadzić ewakuację. Woda zalewa budynki użyteczności publicznej - nasze kino, halę sportową - mówił w nocy burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Jak podaje RMF FM, z zalanych obszarów w Dąbrowie Tarnowskiej i miejscowości Sarzów ewakuowano już ponad 30 osób. Woda podtopiła m.in. szkołę w Szerzynach i przedszkole w Ołpinach.

imgw_670_07

(źródło: http://pogodynka.pl/ostrzezenia )

 

Na południu Polski dalej będzie padał intensywny deszcz i wystąpią burze. IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia dla 11 powiatów na południowym wschodzie kraju.

Przed kolejnymi intensywnymi deszczami na terenie Małopolski i Podkarpacia ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia (oznaczające, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia - przyp. red.) obowiązują na południowym wschodzie Polski w powiatach: buskim i staszowskim (woj. świętokrzyskie), dąbrowskim, Tarnowie i tarnowskim (woj. małopolskie), w powiatach dębickim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, mieleckim, Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim (woj. podkarpackie).

W całej Polsce wczoraj było 1 127 interwencji straży pożarnej w związku z nawałnicami i burzami. Najwięcej - 391 interwencji było na Podkarpaciu, 278 w Małopolsce, 140 na Lubelszczyźnie i 112 w woj. świętokrzyskim. W całej Polsce wiatr uszkodził 148 budynków, w tym 54 mieszkalne i 94 gospodarcze.

 

Czytaj także:

ARMAGEDON! Trąba powietrzna w Lubelskiem. Liczone są straty

Źródło: IAR, Radio Kraków, RMF FM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze