Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rajd Dakar: podium Domżały i Martona w klasie pojazdów lekkich

ASy 14:33 15 stycznia 2021
Orlen Team
Aron Domżała i Maciej Marton zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Dakar w klasie lekkich pojazdów UTV. Tuż za podium znaleźli się Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, a na dziewiątej Marek Goczał i Rafał Marton.

Domżała z Martonem po raz trzeci jechali w Dakarze. Za pierwszym razem, jeszcze w Ameryce Południowej, świetnie spisywali się w kategorii samochodów, ale popełnili błąd nawigacyjny, nie mogli wydostać się z kanionu, a ich auto dopiero po paru dniach zostało stamtąd wydobyte przez helikopter. Przed rokiem, startując już w klasie UTV, od początku prześladowały ich problemy techniczne, co pozbawiło ich szans na końcowy sukces.

orlen_team_kamil_wisniewski_01_670

Bilans Polaków

W obecnej edycji prowadzili na półmetku, jednak i tym razem nie obyło się bez problemów z pojazdem. Straty nie były jednak duże i ukończyli rajd na podium. Świetnie spisały się także pozostałe dwie polskie załogi, w których kierowcami byli debiutujący w Dakarze bracia Goczałowie, mający wsparcie doświadczonych pilotów. Michał z Szymonem Gospodarczykiem zajęli czwarte miejsce, a Marek z Rafałem Martonem - dziewiąte.

Podsumowaniem udanego występu było drugie miejsce na ostatnim etapie Michała Goczała i Gospodarczyka.

Liderzy etapu

Dakar wygrali Chilijczycy Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Latrach, przed Amerykaninem Austinem Jonesem i Brazylijczykiem Gustavo Gugelminem.

Lekkie pojazdy UTV ze względu na stosunkowo niewielkie koszty zdobywają coraz większą popularność. W tym roku wystartowało 60 załóg, niemal tyle, co samochodów.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze