Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

RCB: trudne warunki pogodowe prawie w całym kraju. Obowiązują ostrzeżenia

JD 20:37 7 lutego 2021
Zdjęcie ilustracyjne.PAP/Tomasz Waszczuk
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało w niedzielę o trudnych warunkach pogodowych występujących niemal w całym kraju.
"Przypominamy! Trudne warunki pogodowe prawie w całym kraju! @IMGWmeteo wydał ostrzeżenia. Uważajcie na siebie i zwracajcie uwagę na innych. Pamiętajcie o zwierzętach" - napisało w niedzielę na Twitterze RCB.

W niedzielę na terenie prawie całego kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem obowiązują w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi wydano natomiast dla województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego (intensywne opady śniegu wystąpią tu jedynie w południowych powiatach), dolnośląskiego, opolskiego, a także dla części województw: lubuskiego i lubelskiego.

Z kolei w województwach: śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, oraz w południowej części województwa podkarpackiego obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

IMGW ostrzegł również przed marznącymi opadami na południu kraju.

Ostrzeżenia trzeciego i najwyższego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują natomiast na południu województwa lubelskiego.

W związku z opadami śniegu RCB przypomniało również o tym, że zalegający na dachu śnieg może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

"Odśnieżanie dachu jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy budynku. Zgłaszajcie miejsca, gdzie zalegający śnieg może być niebezpieczny" - napisało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze