Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjscy parlamentarzyści chcą przyjęcia uchwały o ofiarach Rzezi Wołyńskiej

ap 13:27 5 sierpnia 2016
wikipedia/FOTOBANK.ER/CC BY-SA 3.0
"Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego przesyła swoje najszczersze kondolencje narodowi polskiemu w związku z narodową tragedią oraz solidarność z Sejmem RP w zakresie uznania zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu za ludobójstwo" – czytamy w projekcie uchwały złożonej przez komunistycznych deputowanych do rosyjskiej Dumy Państwowej.

Projekt został złożony w rosyjskiej Dumie 29 lipca. Inicjatywa rosyjskich komunistów ma związek z uchwałą podjętą przez polski Sejm ustanawiającą dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

Oprócz kondolencji dla narodu polskiego oraz wyrazu solidarności w zakresie uznania zbrodni na Wołyniu za ludobójstwo, deputowani z Partii Komunistycznej podkreślili: "Uchwała Dumy Państwowej w tym zakresie ma na celu obronę prawdy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej (II Wojnie Światowej – red.), jej bohaterach i ofiarach".

W ocenie autorów projektu, przyjęcie niniejszej uchwały przyczyni się do walki Deputowani z "rehabilitowaniem nazizmu oraz jego wspólników". Jak wskazują, może również mieć wpływ na poprawę stosunków pomiędzy Rosją i Polską. 

 

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze