Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ryszard Legutko będzie przewodniczył delegacji PiS w PE

M.N. 20:30 6 czerwca 2019
Telewizja Republika
Profesor Ryszard Legutko poinformował w czwartek, że będzie przewodniczył delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim. Jak dodał, będzie także kandydatem na szefa grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

"Spotkałem się prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim i zostałem nominowany jako przewodniczący delegacji PiS w PE" - powiedział Legutko. Jak zaznaczył, nie po raz pierwszy będzie pełnił funkcję szefa delegacji. "Jestem też kandydatem na przewodniczącego grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów" - dodał profesor. Legutko podkreślił, że do zadań przewodniczącego EKR należeć będzie tworzenie "mniej lub bardziej tymczasowych" koalicji w PE.

Europoseł pytany, czy PiS będzie zabiegać o to by mieć komisarza w nowej kadencji Komisji Europejskiej odparł, że ta kwestia jest domeną rządu. "My rozmawialiśmy o sprawach parlamentarnych, uczestnictwie w komisjach (w PE), o tym, jakie komisje mają priorytet" - dodał Legutko.

 

Pytany o negocjacje na temat ewentualnych sojuszy PiS w PE odpowiedział, że ciągle trwają rozmowy na ten temat. "Jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić" - podkreślił.

 

Legutko zaprzeczył jednocześnie, jakoby prowadził negocjacje z ramienia PiS z włoskim Ruchem Pięciu Gwiazd.

 

Ryszard Legutko w poprzedniej kadencji PE również był szefem delegacji PiS oraz współprzewodniczącym EKR.

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze