Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd dba o młodych Polaków! Morawiecki: chcemy tworzyć warunki do rozwoju

PR 12:20 5 sierpnia 2019
twitter.com/MSiT_GOV_PL
- Chcemy tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego bardzo często potrzebujemy w życiu dorosłym - mówił premier Mateusz Morawiecki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach.

 

Szef rządu wziął udział w konferencji dotyczącej programu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej".

Szef rządu podkreślił, że Śląsk był zawsze potęgą przemysłową i ma być potęgą przemysłową polskiej przyszłości, ale ma też być potęga sportową. Jak dodał, aby odnosić sukcesy sportowe potrzebujemy hal sportowych, całorocznych obiektów treningowych, taki jak ten w Tychach.

- Takich które pozwolą naszej młodzieży, naszym dzieciom trenować przez cały rok, żeby mogły ze swoimi rówieśnikami z Południowej Europy nawiązywać równorzędną walkę, choćby ze względu na to, ile godzin w roku mogą poświęcać na treningi - mówił Morawiecki.

- My chcemy dzisiaj, tak jak zapowiadaliśmy, tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi. Chcemy żeby młodzi ludzie uprawiali sport; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego potrzebujemy w życiu dorosłym bardzo często. Chcemy, aby nasza młodzież osiągała sukcesy na całym świecie, ale jednocześnie, aby była dobrze ukształtowana, wychowana. W zdrowym ciele, zdrowy duch - mówił premier.

Dziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu treningowego w Tychach. "W naszym programie jest tworzenie takich całorocznych obiektów w całej Polsce, gdzie młodzież i dzieci będą mogły trenować różne dyscypliny sportowe" - deklarował Morawiecki. 

 

 

Czytaj także:

Ważne słowa premiera. "Środki, które wyrwaliśmy mafiom VAT-owskim, przeznaczamy na rozwój"

Źródło: twitter.com/PremierRP, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze