Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzepliński jest zbulwersowany sposobem zatrzymania Jakuba A. "Ciągnięty jak kawał mięsa w rzeźni..."

pmb 18:16 24 czerwca 2019
Zrzut ekranu z serwisu youtube.com/Rzeczpospolita TV
Kajdanki zespolone w przypadku Jakuba A. zupełnie nie były potrzebne. To wyglądało tak, że oskarżony został przeniesiony jak kawał mięsa z jednego miejsca do drugiego – powiedział prof. Andrzej Rzepliński w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Profesor Andrzej Rzepliński był gościem w programie "Tomasz Lis.". Były prezes Trybunału Konstytucyjnego podkreślił, że użycie kajdanek zespolonych było niepotrzebne. – Taki sposób konwojowania stosuje się w przypadku transportu z aresztu śledczego do sądu. Widoczne to było również na korytarzach sądowych. Czasami to było nadużywane – podkreślił.

– Kajdanki zespolone w przypadku Jakuba A. zupełnie nie były potrzebne. To wyglądało tak, że oskarżony został przeniesiony jak kawał mięsa z jednego miejsca do drugiego – mówił prof. Rzepliński.

Przypomnijmy: prawdziwą burzę w mediach wywołał protest Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu zatrzymania Jakuba A. W oświadczeniu Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur podkreślono, iż podczas zatrzymania mężczyzny nie było konieczne zastosowanie kajdanek zespolonych, a także chwytu obezwładniającego gdyż nie stawiał on oporu.

Zobacz także: Mocne słowa policjantki do Bodnara! "Stwierdza pan, ża zatrzymany był spokojny. Czy zachowywałby się tak bez kajdanek?"

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze