Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sąd chce oddać dziecko handlarzowi narkotyków. Rzecznik Praw Dziecka: To kuriozalne

jm 14:10 29 marca 2021
Ojciec dziecka został skazany za narkotykipixabay/succo
Warszawski Sąd Apelacyjny nakazał oddanie 4-letniego dziecka ojcu skazanemu za handel narkotykami. Mężczyzna mieszka w Holandii i został za nim wydany Europejski Nakaz Aresztowania.

W listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Szczecinie orzekł, że chłopiec powinien zostać w Polsce z mamą. Jako powód podano to, że ojciec jest poszukiwany i gdy zostanie schwytany to trafi do więzienia. Wtedy 4-letni chłopiec trafi do holenderskiego domu dziecka.

Jednak kilka dni temu Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił wcześniejsze postanowienie i nakazał wydanie chłopca do Holandii.

- To wyrok kuriozalny. Ojciec nawet nie mógłby przyjechać po dziecko do Polski, bo na granicy zostanie zatrzymany i osadzony na 2,5 roku w więzieniu. Jest poszukiwany w całej Europie. Nie rozumiem, jak sąd mógł wydać taki wyrok. Dawno nie spotkałem się z takim brakiem logiki. Inny sąd skazał przecież prawomocnie tego ojca za przestępstwo i taki wyrok jest wiążący dla pozostałych sądów - powiedział Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Dodatkowo zapowiedział złożenie skargi kasacyjnej od wyroku oraz wniosku o wstrzymanie wydania dziecka.

- To kuriozalne. Złożę skargę kasacyjną od wyroku i wniosę o wstrzymanie wydania małego Antosia – napisał Rzecznik Praw Dziecka na Twitterze.

Źródło: brpd.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze