Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Saryusz-Wolski mocno o Rosji i Grodzkim

sm 13:20 2 stycznia 2020
Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski w Telewizji Republika mocno skomentował atak Rosji na Polskę, oraz wypowiedział się na temat kolejnej afery związanej z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

 

- Główna oś sporu Rosja-Polska to interpretacja II wojny światowej. Rosja nie prowadzi dyskusji historycznej, tylko uprawia wojnę informacyjną, hybrydową. Atakiem poza Polską zostali dotknięci również Francja, Niemcy i Czechy - mówi europoseł. 

 

Saryusz - Wolski zauważa również, że posłużenie się antysemityzmem przez Rosję i Putina to stary chwyt, który był używany od czasów Rosji carskiej w momencie wojny informacyjnej, służącym do tego, by skłócić Polskę z Zachodem. Polityką Rosji jest dzisiaj jest próba wbicia klina między Europę Wschodnią a Zachodnią, po to by część Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, stała się łatwiejszym łupem - wyjaśnia polityk. 

 

Atak Rosji na Polskę to też kwestia rozmów NATO z Białorusią, na temat wspólnych ćwiczeń wojennych. „Sytuacja jest bardzo napięta i trzeba bardzo wnikliwie się jej przyglądać" - powiedział europoseł PiS. 

 

OGLĄDAJ:

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze