Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ścigaj: w przestrzeni publicznej jest jeden człowiek, który rewitalizuje podejście do pedofilii

pmb 8:25 15 maja 2019
Flickr/Piotr Drabik/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
Pedofilia to jedno z najgorszych przestępstw. W przestrzeni publicznej jest pan Korwin-Mikke, który rewitalizuje podejście do pedofilii – powiedziała Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), która była gościem red. Pobłockiej w Telewizji Republika.

Czy zwiększenie kary dla pedofilów w jakimś stopniu rozwiąże problem?

– Bardziej nieuchronność kary jest elementem, który może odstraszyć potencjalnego pedofila. Powinna być też profilaktyka, identyfikowanie tych osób w społeczeństwa. (...) Jest to często skłonność, która nawraca – mówiła polityk. – To jest jedno z najgorszych przestępstw – skrzywdzenie w taki sposób bezbronnego dziecka. Ono będzie musiał z tym żyć przez cały czas, ponosić skutki. Kara 30 lat i tak nie jest adekwatna do czynu – zaznaczyła Ścigaj.

W przestrzeni publicznej jest pan Korwin-Mikke, który rewitalizuje podejście do pedofilii. (...) Kiedy pan Polański był sprawcą pedofilii, były osoby, które chciały go usprawiedliwiać za zasługi – mówiła rozmówczyni red. Pobłockiej.

– Pani Kaja Godek, która ma dziecko niepełnosprawne i na pewno je bardzo kocha, jest w jednym ugrupowaniu z człowiekiem, który mówi że osoby niepełnosprawne są głupie i trzeba je pozamykać. Dla mnie to jest niepojęte.

Agnieszka Ścigaj powiedziała również co według niej wymaga naprawy w Unii Europejskiej.

– Nasze propozycje? Traktowanie wszystkich państw jako równych partnerów. Europa nie daje równych szans. Część prawa, które jest podejmowane, jest uwarunkowane przez niektóre interesy. (...) Zbyt duża władza skupiona jest w rękach Komisji Europejskiej, która jest ciałem niewybieralnym. Parlament Europejski to fikcja demokracji – on nie ma możliwości odwołania tych komisarzy. PE jest do akceptowania prawa powstałego z lobbingu.

– Internet jest ograniczany. W tym momencie w UE powinna być demokracja połączona z e-demokracją – dla młodych ludzi – mówiła posłanka.

Czytaj więcej: Korwin-Mikke znów szokuje! "Wolę pedofila od lekcji wychowania seksualnego"

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze