Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczna okładka i tekst szkalujący prawdę historyczną Polski. Skąd bierze się zsynchronizowana antypolskość?

am 8:43 23 lutego 2018
washingtontimes.com
"Washington Times" na swojej stronie internetowej opublikowało opinię rabina Menachema Levine'a, który bezprecedensowo wskazuje na udział naszego kraju w zagładzie Żydów. "Dlaczego nowe polskie prawo o Holokauście jest kpiną" brzmi tytuł publikacji.

"To kolejna porcja trików granych na milionach zamordowanych Żydów w Holokauście" – analizuje rabin Levine w kontekście do noweli ustawy o IPN. "Przyjęte przez polski parlament i prezydenta prawo jest hańbą i kpiną" - czytamy dalej.

W tekście zamieszczono tweet premiera Mateusza Morawieckiego, o tym, że "Auschwitz-Birkenau to nie jest polskie imię, a Arbeit Macht Frei nie jest polską frazą". Autor podkreśla, że termin "polskie obozy koncentracyjne" jest błędne, a sami Polacy również cierpieli pod naporem nazistowskich Niemiec. To jeden z niewielu pozytywnych, czy po prostu racjonalnych i zgodnych z prawdą, wywodów autora tekstu.

 

Abstrahując od treści, największe kontrowersje wzbudziła okładka, która ukazuje polską flagę i godło, nad którą widnieje symbol swastyki. "Mam nadzieję, że MSZ przygotowuje stanowczą reakcję, a PFN już szuka kancelarii w USA" - napisał Twitterze członek komisji weryfikacyjnej i były rzecznik ministerstwa sprawiedliwość Sebastian Kaleta.

 

"To Polacy umożliwiali nazistowski Holokaust w Polsce. Bez współpracy z obywatelami lokalnymi, czasem biernie obserwującymi i wielokrotnie entuzjastycznie popierającymi, program masowego morderstwa byłby niemożliwy" – z uporem maniak podkreślono w artykule.

Źródło: washingtontimes.com, wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze