Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Strzelanina w Kalifornii na Festiwalu Czosnku. Trzy osoby nie żyją, 12 rannych

PR 7:36 29 lipca 2019
Telewizja Republika
Lokalne media informują, że co najmniej trzy osoby zginęły, a 12 zostało rannych w wyniku strzelaniny, do której doszło w niedzielę wieczorem na dorocznym Festiwalu Czosnku w miejscowości Gilroy w Kalifornii.

Świadkowie zdarzenia relacjonując tragiczne wydarzenia opowiadali mediom, że na początku myśleli, iż odgłosy strzałów pochodzą od fajerwerków.

Po kilku chwilach, w tłumie wybuchła panika. Ludzie krzyczeli, płakali, uciekali w popłochu przewracając stoły i niszcząc ogrodzenie.

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że na miejscu strzelaniny w Gilroy w Kalifornii działają służby by zaprowadzić porządek. "Doniesienia mówią, że napastnik nie został jeszcze zatrzymany. Bądźcie ostrożni!" - czytamy we wpisie.

Wg jednego ze świadków zdarzenia, napastnikiem miał być 30-letni mężczyzna uzbrojony w karabin.

- Widziałam, jak strzelał we wszystkich kierunkach, nie celował w nikogo, strzelał na oślep – powiedziała uczestniczka festiwalu dla telewizji NBC News.

Trzydniowy festiwal, podczas którego odbywają się m.in. konkursy w gotowaniu przy wtórze muzyki, przyciąga co roku ponad 100 tysięcy ludzi. Niedziela była ostatnim dniem imprezy.

Czytaj także:

Ponad 50 nastolatków napadło na komisariat policji. Chcieli odbić kolegę!

Źródło: NBC NEWS // TWITTER // IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze