Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Suski: Walka o reformę sądownictwa to walka o kondycję Polski

A.N 12:59 8 lutego 2020
Telewizja Republika
W specjalnym weekendowym wydaniu „Republika po południu” głos ws. reformy sądownictwa zajęli goście red. Marcina Bąka – Marek Suski (PiS) oraz Lech Jaworski (Porozumienie).

Poseł Marek Suski zauważył, że pomimo sprzeciwu opozycji w społeczeństwie istnieje olbrzymie poparcie dla reformy sądownictwa.

– Sprawa byłaby zamknięta, gdyby nie próba podważania kompetencji pana prezydenta, przez część środowisk. Teraz kiedy prezydent podpisała ustawę nadal trwa atak i podważania kompetencji konstytucyjnych organów. Sondaże pokazują, że ok 80 procent polskiego społeczeństwa chce reformy sądownictwa. Społeczeństwo chce zamanifestować, jak jest niezadowolone ze stanu sądownictwa. – wskazywał poseł PiS

–  Reforma jest niezbędna i ta manifestacja pokazuje, że społeczeństwo tego oczekuje – wskazywał Suski.

Lech Jaworski zauważył natomiast, że: – Spór dotyczący funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości przesunęła się w obszary polityczne. Uregulowanie tej materii w sposób jak najlepszy nie przyświeca opozycji. Dobrze, że taka manifestacja ma miejsce, bo opozycja uważa, że ma monopol na odczytywanie odczuć Polaków. Polacy nie życzą sobie pewnych postaw. – stwierdził Lech Jaworski.

 Marek Suski zauważył natomiast, że reforma sądownictwa jest nierozerwalnie połączona z kondycja państwa.

– Polskie społeczeństwo ma prawo do wypowiadania się ws sądownictwa.  W demokratycznych warunkach ma prawo do manifestacji, ma prawo również krytykować wyroki. Dziś silne państwo nie zgadza się na pewne rzeczy. Mamy silnego prezydenta dbającego o interesy Polski i Polaków, silny rząd i silne społeczeństwo. To co się dzieje z sądami to walka o ustrój Polski. Bez sprawiedliwych sądów nie ma prawdziwej demokracji. – powiedział Suski.

– Bez zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości nie będziemy mieć sprawnego państwa. Czynna polityka, którą prowadzi obecny rząd i pan prezydent prowadzi do utrzymania Polski jako państwa sprawiedliwego i suwerennego. Jeśli ta reforma się nie uda to polskie społeczeństwo przegrałoby swoja wolność. Po raz pierwszy mamy szansę od trzydziestu lat, mamy czas by zbudować sprawiedliwość społeczną. – podkreślił poseł

– Do tej pory nie było skutecznej walki z patologiami. Sędziowie nie mogą być bezkarni i my to zmieniamy. – zapewnił polityk.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze