Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Systemy kontenerowe i zdalnie sterowany robot. PGZ wspiera walkę z pandemią

JJ 14:31 30 listopada 2020
Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w RadomiuKubsson94, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
W Płocku i Ostrołęce powstają szpitale tymczasowe. Będą pracować przy użyciu systemu kontenerowego spółki ZURAD (należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej) oraz firmy Modular System. Realizowane są także dostawy zestawów służących do triażu pacjentów na rzecz ARM. Instalacje te są rozstawiane na terenie placówek medycznych w całej Polsce.

Płock wykorzysta na szpital tymczasowy teren Centrum Badawczo-Rozwojowego należącego do PKN Orlen. Placówkę zbudowano przy użyciu m.in. systemu kontenerowego opracowanego przez spółkę ZURAD oraz firmę Modular System.

Za pozostałe prace odpowiada spółka Orlen. W szpitalu są już „wszystkie niezbędne przyłącza, w tym energetyczne z dwóch niezależnych źródeł oraz dodatkowe zabezpieczenie – dynamiczny UPS, a także przyłącze wodno-kanalizacyjne z dedykowanym systemem dezynfekcji ścieków medycznych”. Szpital dokładnie 1 grudnia ma być gotowy na przyjęcie pierwszego pacjenta. Docelowo w placówce znajdzie się 200 łóżek dla chorych na COVID-19. Będzie to oddział Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Za utrzymanie szpitala odpowiada PKN Orlen.

Podobna inwestycja powstaje na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, gdzie również wykorzystano system od spółki należącej do PGZ. Rozwiązanie od ZURAD-u może być pomocne nie tylko w budowie szpitali, ale i innych pomieszczeń, m.in. takich, gdzie przeprowadzana jest procedura triażu pacjentów zgłaszających się do placówki.

To jednak jeszcze nie wszystko. Kolejna oferta należącego do PGZ ZURAD-u to zdalnie sterowany robot RobUV. Na początku grudnia linie produkcyjną mają opuścić pierwsze egzemplarze. Docelowo mają być przeznaczone do dezynfekcji karetek.

 

Źródło: Polska Zbrojna

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze