Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef Pentagonu chce „wiarygodnego odstraszania” Chin

mm 10:02 14 marca 2021
Gdy USA walczyły z dżihadystami na Bliskim Wschodzie, Chiny modernizowały siły zbrojne - mówił AustinFot. Flickr/Salleh Sariman
Sekretarz obrony USA Lloyd Austin oświadczył, że udaje się do Azji na rozmowy z sojusznikami Ameryki na temat zacieśnienia współpracy militarnej i stworzenia „wiarygodnego odstraszania” wobec Chin.

Podczas tygodniowej podróży, pierwszej zagranicznej od czasu objęcia urzędu 22 stycznia, Austin ma odwiedzić Tokio, Seul i Delhi.

Austin przypomniał, że podczas gdy Stany Zjednoczone skupiały się na walce z dżihadystami na Bliskim Wschodzie, Chiny intensywnie modernizowały swoje siły zbrojne.

– Nasza przewaga uległa erozji. Nadal ją mamy, ale musimy ją wzmocnić – powiedział nowy sekretarz obrony.

– Naszym celem jest zapewnienie abyśmy mieli potencjał, plany i koncepcje operacyjne, aby dysponować wiarygodnym odstraszaniem wobec Chin lub kogokolwiek innego, kto mógłby stwarzać zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych – oświadczył Austin.

Szef Pentagonu dołączy w Tokio i Seulu do sekretarza stanu Antony'ego Blinkena, z którym będzie prowadzić rozmowy z odpowiednikami japońskimi i południowokoreańskimi.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze