Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SZOK! Szpital, w którym pracował Grodzki, zniszczył teczki pacjentów! Prokuratura nie dostanie pełnej dokumentacji

JJ 18:45 22 stycznia 2020
Telewizja Republika
Część dokumentacji szpitala, w którym pracował obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, została zniszczona - ustaliła Wirtualna Polska. Oznacza to, że nie da się ustalić, czy świadkowie, których relacje publikowały media, byli rzeczywiście pacjentami placówki medycznej Szczecin Zdunowo.

O dokumentację pacjentów Grodzkiego wystąpiła prokuratura. Chodzi o dane osób operowanych na oddziale torakochirurgii od 1992 r.

Jak się okazuje, części teczek śledczy już nie otrzymają, ponieważ dokumentacja została zniszczona. Szpital przechowuje historie chorób przez 20 lat w przypadku hospitalizacji zakończonych wypisem. Nieco dłużej, bo 25 lat- dla historii pediatrii, a w przypadku zgonów- 30 lat. W placówce przechowywana jest obecnie dokumentacja od roku 1997- wyjaśniła w rozmowie z Wp.pl Natalia Andruczuk, rzeczniczka szpitala Szczecin Zdunowo. Jak dodała, teczki pacjentów niszczone są „na podstawie zezwolenia jednorazowego uzyskanego z Archiwum Państwowego w Szczecinie”.

Placówka zapewnia ponadto, że akta pacjentów są przechowywane jest zgodnie z Ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

 Nie uda się zatem ustalić, czy świadkowie, których relacje ujawniały media, byli rzeczywiście pacjentami placówki, którą kierował prof. Tomasz Grodzki. Dotyczy to np. mężczyzny. który twierdzi, że w 1996 r. wręczył 200 zł obecnemu marszałkowi Senatu, wówczas ordynatorowi torakochirurgii. 

 Przypomnijmy, że prokuratura wszczęła w grudniu śledztwo dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej w szczecińskim szpitalu Zdunowo. Wszystko w związku z oskarżeniami części pacjentów pod adresem prof. Tomasza Grodzkiego, które ujawniły media.

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze