Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szrot: prezydent dobrze ocenia sposób zwalczania epidemii

ar 11:40 6 kwietnia 2021
Andrzej DudaFot. PAP/Radek Pietruszka
Szrot pytany był we wtorkowej rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, jak prezydent Andrzej Duda ocenia sposób walki z pandemią koronawirusa.

- Mówimy wszyscy, że tak naprawdę nie wiemy w tej chwili, jaka jest teraz sytuacja, bo wszyscy mamy informacje jeszcze sprzed okresu świątecznego. Teraz będziemy również i w Kancelarii Prezydenta analizowali sytuację epidemiczną - powiedział Szrot.

Podkreślił jednocześnie, że "prezydent ocenia sposób zwalczania tej epidemii dobrze".

- Andrzej Duda współuczestniczył razem z rządem w przeróżnych działaniach zmierzających do zwalczania tej epidemii, ograniczania zachorowalności, będzie to robił w dalszym ciągu - zadeklarował prezydencki minister.

Szrot wskazywał, że "jest to przedsięwzięcie, z którym ludzkość się nie zetknęła, zdaje się, od jakichś stu lat, więc błędy są nieuniknione".

- Takie jak ten błąd, który obserwowaliśmy przed świętami. Powtarzam, tu też za wieloma opiniami - nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. A ten błąd został bardzo szybko skorygowany - ocenił minister.

Pytany o głosy opozycji, że szef KPRM Michał Dworczyk powinien się podać do dymisji w związku z ubiegłotygodniowym zamieszaniem związanym ze szczepieniami, Szrot odparł, że Dworczyk jest zaangażowany w kwestie organizacji szczepień, poświęca temu mnóstwo czasu i wysiłku.

- Żaden błąd, który tu wystąpił, nie powinien mieć wpływu na dalsze sprawowanie przez niego funkcji związanych ze zwalczaniem tej epidemii - ocenił prezydencki minister.

Szrot, mówiąc o zaplanowanych na najbliższy czas aktywnościach prezydenta, podkreślił, że "wszystko na razie jest podporządkowane i zdominowane jedną kwestią, czekają nas trudne dni, to wiadomo". Zadeklarował, że prezydent zaangażuje się w działania zmierzające do poprawy sytuacji epidemicznej.

Pytany, jakie to będą działania, odparł, że będą miały "podobny charakter" do aktywności sprzed Świąt.

- Czyli spotkania ze środowiskami, które są zaangażowane w zwalczanie epidemii. Są to środowiska medyków, służb mundurowych, wsparcie tych środowisk - podkreślił Szrot.

Źródło: PAP/prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze