Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szynkowski vel Sęk: atak na polskiego ambasadora w Izraelu musi być potępiony

pmb 10:05 15 maja 2019
Fot. Telewizja Republika
Atak na polskiego ambasadora w Izraelu musi być potępiony. Wspieramy polskiego ambasadora w jego doskonale wypełnianej misji. Oczekujemy od władz Izraela reakcji i zapewnienia polskim dyplomatom należytej ochrony – powiedział sekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk dla Telewizji Republika.

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Do ataku doszło we wtorek. Napastnika aresztowano ok. 90 minut po zajściu.

– Atak na polskiego ambasadora w Izraelu musi być potępiony. Wspieramy polskiego ambasadora w jego doskonale wypełnianej misji. Oczekujemy od władz Izraela reakcji i zapewnienia polskim dyplomatom należytej ochrony – podkreślił wiceminister spraw zagranicznych.

– Dobrze, że sprawca został niemal natychmiast ujęty. Liczymy, że poniesie właściwą karę. Jesteśmy w kontakcie z władzami Izraela. MSZ będzie zawsze w zdecydowany sposób reagował na tego typu akty agresji – dodał.

Zobacz także: Izraelskie media: ambasador Magierowski zaatakowany w Tel Awiwie

Czytaj więcej: Premier skomentował atak na Magierowskiego: to sytuacja niedopuszczalna. Nie ma naszej zgody na akty ksenofobii

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze